HTML

Pytho szerint a VB

A 2010-es Labdarúgó Világbajnokság mérkőzéseinek szubjektív elemzése. Szólj hozzá Te is! :)

Címkék

adiyiah (1) afrikaifoci (1) algeria (3) anelka (1) anglia (4) anjunghak (2) argentina (5) ausztralia (3) ayew (1) a csoport (6) badstuber (1) barry (2) belhadzs (2) birsa (1) bradley (2) brazilia (5) bronzmeccs (1) b csoport (6) cahill (1) cannavaro (1) cesar (1) chile (4) choupomoting (1) csoportmeccs (53) c csoport (6) dania (3) davidvilla (4) delafrika (3) delkorea (4) demichelis (1) dempsey (1) derdiyok (1) derossi (2) donovan (4) donto (1) drogba (1) d csoport (6) eduardo (2) egyenes kieses (18) elefantcsontpart (3) elia (2) elodonto (2) emana (1) enyeama (2) erdekesadat (34) e csoport (6) felipemelo (2) fifa (1) forlan (3) franciaorszag (3) franco (1) friedrich (2) fucile (1) f csoport (6) gerrard (1) gezzal (1) ghana (5) gorogorszag (3) gourcuff (2) green (2) gyan (3) g csoport (6) hasebe (1) hernandez (1) heskey (1) higuain (3) hollandia (7) holman (2) honda (3) honduras (3) howard (2) hulyebiro (6) h csoport (6) iniesta (4) inkoom (1) jabulani (1) japan (4) jimmyjump (1) johnmensah (1) jonathanmensah (1) kaita (2) kamerun (3) kassaiviktor (2) kavasima (2) kewell (1) khune (1) kingson (1) klose (5) kndk (3) koren (1) kuzmanovics (1) lahm (1) lodeiro (1) lucio (1) luisfabiano (3) maicon (2) manolo (1) maradona (1) markgonzalez (1) marquez (2) martins (1) mbolhi (1) messi (1) mesterharmas (1) mexiko (4) milner (1) mphela (1) mucha (1) muller (4) muntari (1) muslera (3) nakazava (1) negyeddonto (5) neill (2) nemetorszag (7) nigeria (3) nyolcaddonto (9) olaszorszag (3) oscarperez (1) osorio (1) osszefoglalo (8) ozil (4) pakcsajang (1) pakdzsiszung (2) paknamcsol (1) palermo (2) paraguay (5) paredes (1) parreira (1) paston (3) pepe (1) pique (1) podolski (1) ponce (1) portugalia (4) quagliarella (1) reid (1) rimjongguk (1) rjong (1) robben (2) robinho (2) rommedahl (2) ronaldo (2) rooney (1) salata (1) salcido (1) santacruz (1) schwarzer (1) schweinsteiger (2) sibaya (1) skrtel (1) sneijder (4) spanyolorszag (7) statisztika (1) stekelenburg (1) suarez (4) svajc (3) szamarasz (1) szerbia (3) szlovakia (4) szlovenia (3) sztojkovics (1) tevez (4) tiago (2) tiote (1) torres (1) tshabalala (2) uche (1) ujzeland (3) uruguay (7) usa (4) valladares (3) vanbommel (3) vanbronckhorst (1) vandervaart (1) vanpersie (1) vera (2) villar (1) vittek (3) vorsah (1) vuvuzela (2) vyntra (1) xavi (3) yakin (1) yayatoure (1) zsigics (1) Címkefelhő

2010.07.05. 17:47 pytho

Noha korántsem a világbajnokság legjobb mérkőzése volt a Paraguay-Spanyolország csata, néhány dologról így is mindenképp emlékezetes maradhat. A mérkőzés ahol Paraguay 0-0-nál előbb szabályos - ám meg nem adott - gólt lőtt, majd tizenegyest rúghatott, ahol öt percen belül mindkét csapat büntetőt hibázott, ahol három kapufa kellett egy gólhoz, de legfőképp: a meccs, ahol Spanyolország hatvan év után a legjobb négy közé jutott.

A meccs embere Andrés Iniesta, aki támadásban a legaktívabb spanyol volt, s a győztes gólban is döntő érdemeket szerzett, hiszen ő hozta ziccerbe barcelonai csapattársát, Pedrót a tripla kapufa előtt. Iniesta jó formájára nagy szükség lehet az elmúlt meccsek parádéja után már-már verhetetlennek tűnő németek ellen.

A meccs hülyéje a paraguayi Santa Cruz, aki a 90. percben képtelen volt 110%-os ziccerét értékesíteni, amivel kiharcolhatta volna a hosszabbítást csapatának.

A meccs statisztikája: a spanyol válogatott először (és egészen mostanáig utoljára) 1950-ben jutott a világbajnokság legjobb négy csapata közé, akkor az USA-t, Chilét és Angliát győzték le ehhez, ám végül csak a negyedik helyet tudták megszerezni. A második legjobb négy közé jutásukkal mindössze az örökranglista kilencedik helyén állnak, holtversenyben Angliával, Csehszlovákiával, Lengyelországgal, Ausztriával, Portugáliával, Jugoszláviával és természetesen Magyarországgal.

Egy újabb érdekes adat: David Villa öt góljával vezeti a torna góllövőlistáját, ez 1934-ben, 1962-ben és 2006-ban is elég lett volna a gólkirályi címhez. Villa lehetne a vb-k történetének első spanyol gólkirálya (1950-ben Basora és 1986-ban Butragueño második volt 5-5 góllal) és az első labdarúgó, aki vb-n és eb-n is gólkirály lesz - habár ehhez Klosénak, Müllernek, Forlánnak és Sneijdernek is lehet még egy-két szava.

Szólj hozzá!

Címkék: iniesta spanyolorszag paraguay erdekesadat davidvilla egyenes kieses negyeddonto santacruz